Долна-намалување на заштитни чевли RG-020 - Кина Gaomi Ruigu заштита на трудот

Долна-намалување на заштитни чевли RG-020

Краток опис:

Place of origin:Weifang Upper Material: cow leather Lining: Sponge composite mesh manufacturing processes:PU  injection Outsole : PU sole Toe: Steel Toe Feature :Anti-skid, energy absorption, fuel oil resistant, penetration resistant, anti-smashing Gender:Unisex MOQ :1000 pairs in stock; Weight:1.2kg/pair OEM quantity:5000 pairs Brand Name: Ruigu (or OEM service) Size ::35-46(customizable) Qualification certification:ISO9000 Type :low cut shoes Supply Ability:300,000 pairs/ mont...


 • Порт: Кингдао порта / порта во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Место на потекло: Weifang

  Upper Material: cow leather

  Поставата: Сунѓерот композитни мрежа

  процеси на производство: СТП инјектирање

  Outsole: СТП единствена

  Toe: челик пети

  Функција: Анти-пропадна, апсорпција на енергија, нафта отпорни, пенетрација отпорни, анти-кршејќи

  Пол: унисекс

  MOQ: 1000 парови во парк;

  Тежина: 1.2kg / пар

  OEM количина: 5000 парови

  Името на брендот: Ruigu (или OEM услуга)

  Големина :: 35-46 (по избор)

  сертификат за квалификација: ISO9000

  Тип: ниски намали чевли

  Набавка Способност: 300.000 пара / месец

  Пакување: 1 пар / кутија, 10Pairs / Картон

  Внатрешна кутија големина: 32 * 20 * 12см (подесување)

  картон големина: 63 * 43 * 32cm (подесување)

  Пристаниште: Кингдао, Кина или како што се бара

  Индустрија: Automitive, хемиската индустрија, градежништвото, прехранбената индустрија, тешката индустрија, логистика, рударството итн

  Начин на плаќање: 30% downpayment (Т / t), L / C
 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !